Garncarstwo, rzeźba, ceramika użytkowa i artystyczna.

O mnie

Ceramika Moja twórczość jest kontynuacją bogatych garncarskich tradycji rodzinnych, sięgających kilku pokoleń. Wiedza garncarska, unikalne rozwiązania przekazywane są w mojej rodzinie już od początku ubiegłego wieku. Jestem wielokrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Specjalizujemy się w wyrobach toczonych na kole garncarskim,począwyszy od tradycyjnych w klimacie ludowym po typowe rozwiązania naczyń użytkowych.

Zapraszam do obejrzenia filmu o mnie nakręconego w ramach stypendium z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Jana Racisa.Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Szczegółowe informacje w zakładce oferta.

Dzbany W 2012 roku podczas Wojewódzkiej Inauguracji Roku Kulturalnego 2012/2013 otrzymałem przyznaną przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego Odznakę Honorowa "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

W 2010 roku Centrum Kultury Światowid w Elblągu zaprosiło mnie do udziału w reportażu ,,Ostatni mistrzowie kultury ludowej"". Reportaż został przygotowany we wspópracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu został zaprezentowany i udokumentowany aktualny stan dziedzictwa kultury ludowej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, a w szczególności najciekawsi i najważniejsi twórcy ludowi - "ostatni mistrzowie".